1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 40
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-03, 17:58   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 bardzo mi przykro. To była długa ciężka droga i nierówna walka z paskudnym przeciwnikiem. Niestety jak się okazalo nie do wygrania. Teraz tato już nie cierpi.
Przyjmij szczere wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-02, 13:25   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Kreatynina bardzo wysoka - widać że nerki nie pracują dobrze. Pewnie dlatego też te opuchlizny na nogach. Tato przynajmniej spokojny w szpitalu?
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-30, 08:27   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
Tata bóli nie ma żadnych,nie przyjmuje nawet łagodnych leków przeciwbólowych.
To najważniejsze, nikt nie musi cierpieć, jeżeli nie ma bólu lub jest opanowany to bardzo dobrze.
etm35 napisał/a:
Ja nie bardzo rozumiem w czym tutaj HS miałoby pomóc?
etm35 hospicjum stacjonarne mogłoby was odciążyć. Dać odpocząć od napadów taty. I w razie potrzeby reagować natychmiast a nie czekać na karetkę, lekarza czy pętać sie po SOR-ach.
Ale mam wrażenie że w ten spsób nie chcecie sobie i tacie pomóc. Trudno. Walczcie dalej jak dotychczas - na ile starczy tobie/wam sił.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-27, 09:58   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35zawieź tacie ubrania na dwa dni i zgrzewke wody i potem zrób sobie małą przerwę. Zapakuj dzieci i wyjedź na zieloną trawkę. Odetchnij. Nikt nie musi dawać się stale obrzucać przekleństwami. Jeżeli inaczej się nie da to po prostu zminimalizuj wizyty w szpitalu. A poza tym jest jeszcze mąż no i mama.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-23, 08:29   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
tato przyjął ich z otwartymi ramionami i rozmawiał z nimi całkowicie normalnie
No to wreszcie postęp :) . Tak trzymajcie
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-16, 13:57   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 nie poddawaj się. Może faktycznie te "falsstarty" tak podziałały. Wydaje mi się że pomoc HD będzie wam jednak potrzebna.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-10, 09:10   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
to ja jestem odpowiedzialna za obecny stan taty
Pisałyśmy ci już wiele razy że nie ponosisz żadnej winy. Za co miałabyś ją ponosić? Ze starałaś się jak mogłaś? Ze pytałaś, biegałaś, załatwiałaś?

Nie możesz rozpatrywać podjętych kiedyś decyzji po czasie. Teraz wiesz więcej ale wtedy tego nie wiedziałaś i postępowałaś według tamtej wiedzy i adekwatnie do zaistniałej sytuacji.
Musisz to wreszcie zrozumieć i przestać się zadręczać bo nikomu tak nie pomożesz tylko sobie samej szkodzisz.
Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-20, 11:32   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 popieram to co piszą koleżanki.
Masz bardzo niewdzięczną rolę a w dodatku do tego dochodzą opory ze strony taty. Zadnej pomocy z jego strony, chociażby w formie dobrej woli, nie mówię już o jakieś małej formie wdzięczności. Jak człowiek cierpi to oczywiście ciężko wymagać od niego dobrego humoru czy zadowolenia z życia ale można wymagać by przynajmniej nie "przeszkadzał" w ofiarowanej mu pomocy.

Ty i twoja cała rodzina żyje teraz pod jego dyktando - nie jego choroby co byłoby zrozumiałe - lecz jego - nie wiem jak to nazwać? - kaprysów?, a może po prostu ogromnego stresu spowodowanego taką poważną chorobą.
To ogromne obciążenie psychiczne dla ciebie - współczuję ci bardzo - do tego dochodzi oczywiście ta twoja prawdziwa i głęboka troska o tatę.

etm35 musisz pomyśleć o sobie, tylko w twojej sile, spokoju i opanowaniu będzie leżeć siła taty - niestety on sam już jej nie ma.
Trzymaj się, pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-18, 16:52   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 dobrze zrobiłaś. Widocznie nie dało się czekać. W świetle tych wydarzeń wizyta
etm35 napisał/a:
na umówioną torakochirurgie 20.04
zapewne nie będzie możliwa... Narazie patrz co najlepsze dla taty.
etm35 napisał/a:
mają zrobić rtg klatki piersiowej,usg jamy brzusznej i krew
Zobaczymy co tu wyjdzie, decyzję o dalszym działaniu podejmiesz potem. Trzymaj się.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-18, 13:50   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 ja bym poradziła się lekarza z hospicjum - może już dziś by przyszedł ? Jeżeli nie to musisz sama ocenić czy tato do jutra wytrzyma.
Gdyby jednak stan się pogorszył to na SOR zawsze można.
etm35 napisał/a:
-prywatny transport medyczny na umówioną torakochirurgie 20.04,ale tam nie wiadomo czy nas nie odeślą z kwitkiem z uwagi na skrajne wyczerpanie pacjenta,chociaż z mojego doświadczenia wynika,że tam na diagnostyce nie oszczędzają,tylko czy tata dotrwa do 20.04?
Tu jak piszesz wiesz, że diagnostyka byłaby najlepsza więc warto o to się pokusić jeżeli oczywiście stan taty na to pozwoli. Inaczej nie ma go co męczyć trudami drogi (tam i z powrotem). Ryzyko że odeślą was z kwitkiem ze względu na stan pacjenta istnieje.
Nie dało by się tam zadzwonić i trochę "wyczuć" sytuację i nastawienie?

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-13, 11:16   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
z tymi antydepresantami to chyba dobry pomysł tylko nie wiem jak to się ma do garści tabletek apapu i tabletek nasennych,które łyka
Myślę że apap tu nie bądzie kolidował - jeżeli chodzi o tabletki nasenne to może bądzie je można odstawić lub zredukować gdy zastosujecie antydepresanty? Zapytaj lekarza.
etm35 napisał/a:
Swoją drogą obawiam się o przerzuty do mózgu
Czy tato miał ostatnio tomografie głowy?

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-13, 10:09   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 nie da rady, maszeruj do lekarza i pytaj o co chodzi. marzena66 ma racje pacjent ma prawo wiedzieć co jak i dlaczego.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-17, 09:04   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
zresztą lekarz na wszystko odpowiada tak ma być i że nie trzeba niczego dodatkowego jeść czy pić.
Nie jestem przekonana czy powinniście byś zadowoleni z takiej odpowiedzi. Są chyba jakieś wskazówki czy wytyczne dotyczące żywienia w chorobie nowotworowej - nie zostawiłabym tego tak.

Może tu coś pomocnego znajdziesz: http://wco.pl/wp-content/...-z-powrotem.pdf

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-27, 10:02   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
Na ostatniej konsultacji onkolog napisał radioterapia radykalna
Radykalna a więc lecznicza a nie paliatywna. Do dzieła więc.
Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ola Olka

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-27, 08:50   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
po radioterapii może okazać się,że operacja będzie możliwa,przecież to absurd.
Nie wiem jak to w przypadku twojego taty jest interpretowane ale pod wpływem radioterapii guz może się zmniejszyć i być resekcyjny. Czy taka szansa tu istnieje, w tym stopniu zaawansowania czy to tylko fałszywe robienie nadziei - niestety ci nie powiem bo nie wiem.

Jeżeli chodzi o Jerzego Stuhra to wg tego co wiem miał tylko radio- i chemioterapię. Jest on napewno pozytywnym przykładem walki z rakiem. On, jego postawa i jego rodzina. No i miał, jak sam mówi dużo szczęścia bo leczenie w jego przypadku (wg lekarzy prawie beznadziejnym) zadziałało.

Serdecznie pozdrawiam
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group